حل معما در اتاق فرار

دسته بندی :مطالب اتاق فرار 24 مرداد 1400 scap 468

معماهای اتاق فرار را حل کن

اتاق های فرار از تفریحات پر هیجانی هستند که اگر آنرا تجربه کرده و لذت آن را چشیده باشید، با سوال های زیادی از جمله این مورد مواجه میشوید. علاوه بر این، ممکن است برایتان این سوال بوجود آمده باشد که برای فرار از اسکیپ روم، چه کارهایی باید انجام دهیم و یا به عبارت بهتر  چه نکات مهمی در اتاق فرار وجود دارد که باید به آن توجه کنیم؟ فرقی نمی کند که تجربه این بازی را داشته اید یا نه، در هر صورت دانستن و توجه به برخی نکات، می تواند باعث موفقیت شما در این بازی شود. در ادامه اتاق فرار اسکیپ مستر به بعضی از این نکات اشاره خواهد داشت.

با کار تیمی معما حل کن

اتاق فرار یک بازی گروهی محسوب می شود. بنابراین حل معماهای این اتاق، به شکل تک نفره و بدون همکاری و همفکری سایر هم تیمی ها امکان پذیر نیست. انتخاب اعضای تیم هم در این بازی بسیار مهم است. افراد هم گروه شما باید روحیاتی نزیک به هم داشته و تا حدودی از هم شناخت داشته باشند. البته تقسیم کار نیز بسیار مهم است. اینکه اعضای گروه، هر کدام آگاهی کاملی نسبت به وظایف خود پیدا کنند، در نتیجه نهایی کار بسیار تاثیرگذار است.

یه سر گروه خوب

در مورد اهمیت کار تیمی توضیح داده شد. اما هر گروه باید مدیری داشته باشد تا به خوبی بتواند اعضا را هدایت و مدیریت کند. مدیر تیم باید نسبت به ویژگی های اعضا شناخت داشته باشد، بازی را هدایت و مدیریت کرده و تقسیم وظایف را به خوبی انجام دهد.

سخت نگیر

بسیاری از افراد کم تجربه فکر می کنند برای پیدا کردن رمزها و کلیدها، باید معماهایی بسیار پیچیده و فرمول های بسیار سخت را حل کنند. این اشتباهی است که باعث می شود شما از بعضی پاسخ های ساده چشم پوشی کنید. فراموش نکنید که طراحان معماهای اتاق، طوری برنامه ریزی می کنند تا تمام معماها در عرض مدت زمان محدود بازی حل شود تا شما بتوانید از اتاق خارج شوید. پس ساده فکر کنید.

تو اتاف فرار سریع باش

در طول بازی باید معماهای مختلفی را حل کنید. ممکن است بر روی موردی خاص تمرکز کنید اما باید مراقب گذشت زمان باشد. خونسرد باشید اما زمان را جدی بگیرید. زمان را تقسیم بندی کنید تا با مشکلی روبرو نشوید.قرار است در این بازی با کمک هوش خود سرنخ ها را پیدا کنید. اما همانطور که گقته شد زمان شما محدود است و ممکن است در حل بعضی از معماها به مشکل برخورد کنید. برای اینکه از پس اتاق فرار بر بیایید، بعضی مواقع بهتر است از مدیر بازی کمک بخواهید. این یک تقلب نیست! بلکه فرصتی است برای شما تا فرصت حل دیگر معماها را داشته باشد.

اتاق فرار رو درست بگرد

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از پلیرهای کم تجربه انجام می دهند. جستجو های عجیب و غریب در اتاق است. مطمئن باشید کلید معماها را در کانال کولر، پشت کمد و زیر پایه مبل پیدا نخواهید کرد. به ذهن خود نظم بدهید و بدون زحمت اضافی، دور و بر خود را بگردید. لابه لای کتاب روی میز، روی قفسه های کتابخانه و جیب یک لباس آویزان بهترین جاهایی هستند که می توانید پاسخ ها را از آن کشف کنید.بله! حدس بزنید تا در اسکیپ روم موفق شوید. قرار نیست برای حل هر معما مسیر پیدا کردن جواب را پیش ببرید. بعضی مواقع می توانید با مرور داستان و رویه ی بازی، به بعضی از سرنخ ها دست پیدا کنید. به خاطر بیاورید که این بازی توسط چند انسان، مثل خود شما ساخته شده است. خود را جای آنها بگذارید تا روند بازی برای شما ملموس تر باشد. اینجا دقیقا همان جایی است که باید از خلاقیت خود استفاده کنید.

نه! منظور ما این نیست که با صدای بلند حرف بزنید. برای پیشرفت در بازی اتاق فرار، باید هر چیزی که در مورد معماها به ذهن تان می رسد، برای هم تیمی ها بازگو کنید. اگر تکه ای از پازل یک معما در ذهن دوستان شما گم شده باشد، اینکار باعث پیدا شدن آن می شود. فراموش نکنید که در این بازی تیمی، مشورت حرف اول را می زند.

و در آخر نا امید نشو

و در آخر اینکه ناامیدی را کنار بگذارید. به یاد داشته باشید هر چه بیشتر ناامید و عصبانی شوید، توانایی تجزیه و تحلیل را از دست خواهید داد. اگر احساس کردید که نمی توانید یک معما را حل کنید، با ارامش به سراغ پیدا کردن سرنخ های بعدی بروید.

scap

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0